Kuidas Raha Säästa Internetis Shopates?

Kõik me soovime, et kui midagi ostame, siis peab see olema võimalikult odav ja hea – või kohati soovitakse odava hinna eest saada lausa parimat toodet või teenust. See on peaaegu võimalik kui järgida allolevaid punkte ja tegutseda õigel ajal.

Kuidas Raha Säästa Internetis Shopates

1. Hoia tooted epoes soovide nimekirjas (ostukorvis)

Kujutab see endast seda, et kui sinu ostukorvis olevad tooted peaksid muutuma odavamaks, siis epood teavitab sind sellest ja saad osta soodsama hinnaga. Kõigis epoodides ei ole seda valiku varianti, kuid järjest enam võetakse seda kasutusele, kuna saadakse teha effektiivset e-kirja kampaaniat ja samas jättes inimesele mulje, kuidas soovitakse soodsama hinnaga midagi müüa.

2. Taastatud või tagastatud tooted

Tegemist on epoodidesse tagasi saadetud toodetega, mis kliendile ei ole sobinud või tehase/tootja poolt taastatud ja nii öelda uueks tehtud toode. Selliste toodete hind on tavaliselt poole väiksem, kui nii öelda värskel tootel – tihti peale on põhjuseks see, et klient on selle karbist välja võtnud ning ei ole sobilik olnud. Kindlasti võib olla ka juhuseid, kus karp on viga saanud või mõnel riideesemel on näiteks mõned niidid lahti, mis on võimalik lihtsa vaevaga korda teha. Eesti epoodides ei ole väga palju selliseid tooteid, mis on neile tagastatud ja seejärel paisatakse see müüki – küll aga on seda väga palju näiteks Amazoni veebikaubamajas. Minu silmis ei tohiks karta antud toodete soetamist, kuna tõenäoliselt on tegemist väga korraliku tootega ja saate, kuni 80-90% soodustust.

3. Võrdle veebipoodide hindasi

Tänapäeval shopates on võimalik väga lihtsalt hindu omavahel reaalajas võrrelda – kui vaadata mõned kümnendid tagasi, siis tuli kõik poed läbi vaadata ning otsustada, kus mis parema hinnaga on või ei ole. Hetkel on võimalik kõikide toodete hindu vaadata Hinnavaatluse leheküljel. Tegemist on suuremal jaol küll tehnika ja elektroonika tooteid võrdleva lehega, kuid seal leidub ja kõiksugu muid tooteid. Tegemist on tasuta leheküljege ning otsinguribale saate vabas vormis kirjutada, mida soovite osta. Peale otsingut kuvatakse teile, kus kohas antud toodet müüakse ning mis hinnaga parasjagu.

4. Planeeri suuremad ostud tähtpäevadeks

Järjest populaarsemaks on muutumas internetis sellised sündmused nagu Must Reede ja Küber Esmaspäev, tegemist on üritustega, kus veebipoed lasevad oma hinnad ääretult madalaks. Kahjuks on küll nii, et Eestis ei saa sellest väga hästi poed aru ning tehakse võrreldes Ameerika ja Inglismaaga vägagi tagasihoidlike pakkumisi – kuid sellegipoolest, kui mingi toode on vaja nii või naa soetada leiate sellest ilmselt abi. Ainuke negatiivne asi selle juures on see, et kuna tellimusi on palju, siis ei saa olla kindel kas tavapärane transpordi aeg kehtib.

5. Registreeru lojaalsus programmidega

Paljud epoed on valmis oma klientidele tegema soodustusi, kui saavad saata teile pidevalt e-maile erinevate pakkumiste ja soodustustega. Vastutasuks pakutakse näiteks 10% soodustust järgmiselt ostult või nii öelda erilisi soodustusi just valitud klientidele, kes osalevad lojaalsusprogrammis. Osad epoodnikud annavad oma klientidele ka kuponge, millega on võimalik kas osasi tooteid või kõik soetada soodsama hinnaga või näiteks tasuta transpordiga.

6. Shoppa kodus – Mine ise järgi

Kui epood ei võimalda tasuta transporti, siis tasuks ise järgi minna oma kaubale. Põhjus selles, et paljude epoodide kasum tulebki transpordist ning reaalselt toodete müümine on teisejärguline. Selle juures on veel ka suur pluss see, et võimalusel saad kauba kätte samal päeval. Tihti on näiteks nii, et epoes on toode soodustusega, kuid tavalises poes ei ole.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *